Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri

Gülüşünüzdeki kusursuz olması için gerekli anahtar şüphesiz canlı görünen beyaz dişlerdir. Diş beyazlatmadentin ve mine denilen tabakanın renklenmelerini giderme işlemidir. Bu tabaka üzerine kahve, çay, tütün ürünleri, antibiyotik ilaçlar, asitli yiyecekler, asitli içecekler, tatlılardan kaynaklı lekelenmeler ve sararmalar gerçekleşir.

Her ne kadar diş bakımını diş fırçalayarak yapılmış olsa da o parlak beyazlığı kazanamayız. Klinik ve ev ortamında gerçekleştirilen iki yöntem uygulanmaktadır. Bleaching ve diş ağartma yöntemleri yapılmaktadır.

Diş beyazlatma işleminin önemi kadar, diş etlerin sağlığı da çok önemlidir. Diş eti bakımına genç yaşta başlanılmalıdır. Diş fırçalama ve diş eti bakımı alışkanlık haline getirilmelidir. Alışkanlık haline gelmeyen diş fırçalama, ilerleyen sürçte dişlerin ve diş etinin kalitesi düşerek istenmeyen rahatsızlıklara ve tedavilerle sonuçlanmaktadır.

Bleaching yani diş beyazlatma yöntemi iki grup olarak incelenebilir. Birincisi evde diş beyazlatma yöntemi (Home bleaching) hasta bu yöntem ile kendi başına yapabildiği yöntemdir. Diğer yöntem ise uzman kişi tarafından klinik ortamda uygulanan ofis tipi diş beyazlatma (Office bleaching) yöntemidir.

Eğer diş beyazlatma tedavisini uygulamak istiyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna veya diş hekimine başvurun. Doktorunuzun gözetimi altında size uygun olan tedaviyi uygulayın.

Yorum yapın