Yağlı Cilt Nedir?

Yağlı bir cilt tipine sahip iseniz görünümünü parlak ve yağlı cilt olarak görünecektir. Geniş gözenekler ve siyah lekeler yani siyah noktalar vardır. Sivilce oluşmasına çok müsait bir cilt tipidir. Bu tip ciltler en geç yaşlanan cilt tipi arasındadır. Kırışıklık oluşumu çok ilerleyen yaşlarda görülmesi mümkün olaydır.

Cildinizin kuruluk ve nem kaybı zamanla azaldığı için yağlı cilt tipinde olan insanların da ilerleyen yaşlarda bazı kırışıklıkları olabilir ancak bu kırışıklıklar kuru ciltlere nazaran çok daha az olacaktır. Ancak yağlı cilt tipine sahip bireylerin cilt Bakımlarını yapmazlarsa ciltlerinde sarkmalar meydana gelebilir. Çok yağlı geniş gözenekli bir cilt tipi olması sebebiyle cildin çok iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Siyah noktaların oluşumunda ve sivilce oluşumunda önde gelen cilt tipidir. Bu sebeple cildin düzenli peeling ve maskeye çok daha fazla ihtiyacı vardır.

Cilt Tipleri

Diğer tüm cilt tiplerinin den daha fazla olmak üzere bu cilt tipinin günlük aksatmadan çok önem verilen bir temizliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. İdeal bir makyaj temizleyici sabun veya ideal bir yüz yıkama jeli veya ideal bir krem ve sonrasında tonikler uygulamak ve nemlendirici uygulamak cildiniz için çok önemlidir. Bazen yağlı cilde sahip insanlar nemlendirici uygulamanın çok da gerekli olmadığını düşünmektedirler. Fakat bu oldukça yanlış bir düşünce şeklidir noktan Çünkü mayalanan bir cildiniz vardır ve Aslında sabun ve buna benzer ürünlere hızda kurutan ciltler daha hızlı yıpranan ciltlerde.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Cildinizin yağlı bırakılmaması için tamam mı kurutulmalıdır. Amacınız ise cildin nem dengesini oluşturmak ve bu şekilde daha sıkı daha esnek daha canlı ve çok daha bakımlı bir cilt görünümünü elinize almaktır. Yağlı bir cildin bakımı zor olduğu için biraz kılabilirsiniz ama görüntünüz çok güzel olacaktır. Önemli bir noktaya daha değinmek isterim yağlı ciltlerin avantajları çok fazladır ve dezavantajlarını bile avantaja çevirebilirsiniz. Düşünsenize cilt bakımınıza önem verdiğiniz sürece hep genç kalacaksınız bu herkesin hayali değil mi ?

Yorum yapın