Zayıflama Haplarına Dikkat!

Piyasada biber hapı, mango hapı, altın çilek hapı gibi bitkisel olduğu iddia edilen fakat bitkisel özlerden çok daha fazla, zararlı ve de gizli bileşenler içeren ürünler kullanıcıya sunulmakta. Doktorlar bu ürünlere asla itibar edilmemesi gerektiğini belirtmektedirler. Bu hapların bitkisel içeriklerinin yanı sıra narkotik olarak kabul edilen ve tokluk hissi veren, bağımlılık yaratan, kalp damar risklerini çoğaltan efedrin maddesini de içerdikleri pek çok sefer kanıtlanmıştır. Bazı marka sahiplerinin piyasaya aynı hapı başka adlarla sürmektedirler. Bu ürünlere karşı sok derece dikkatli olmak gerekmektedir.

Alınan izinlerin hepsi tarım bakanlığı tarafından verilmektedir. Tarım bakanlığının da bu konudaki izinleri yasal boşluklara dayanmaktadır. Üzülerek söylemek gerekmektedir ki izinlerle üretilen her ürün sağlıklı değildir. Çünkü bu düzenli olarak alınacak zayıflama haplar insanların kullanımı için üretilmektedir. Ziraat ilacı değillerdir.  Her türlü ilaçta ve hapta aranması gereken izin sağlık bakanlığının verdiği izinler olmalıdır.

Kilo sorunları ile hayatınızı riske atmadan baş etmek için günümüzde tek çözüm düzenli beslenmek spor yapmak. Belki kulağa çok klasik yöntemler olarak gelebilir. Fakat düzenli beslenmek ve spor yapmak sadece kilo vermeye yardımcı olmaz. Ömrünüzü uzatır, nefesimizi açar ve daha pek çok sayısız faydası bulunur. Bu ikili sağlıklı yaşam için vazgeçilmezdir. Tek çare  spor yapmak ve yediklerimize dikkat etmektir. Eğer zayıflamadaki tek amacınız çevrenize güzel görünmek ise; ve yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarını gözardı ediyorsanız bu kilonuzla ilgili bir obsesyona (takıntı) işaret ediyor olabilir. Bu noktada ise profesyonel yardım almanız sizin için yararlı olabilir.

Yazıyı bitirmeden belirtmek gerekmektedir ki az yemek düzenli beslenmek değildir. Unutmayın ki uçaklar dahi optimum yakıtla uçarlar. Yani fazla yakıp alıp ağırlıklarını gereksiz yere arttırmazlar. Az yakıt alıp menzillerini geri düşürmezler. Kilolarınızdan kurtulabilmek için de günlük olarak bir miktar kaloriye ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın!

Yorum yapın